Sytič

Více
28.01.2016, 18:28 #1 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Sytič
Gratulace, příspěvek by neměl zapadnout.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28.01.2016, 18:25 #2 od Hartman
Odpověděl Hartman pro téma Sytič
Ahoj. Tak jsem to zkusil. Opiloval vyvrtal vrtákem 1,5 do hloubky asi 7mm pak jsem do dírky kápl kyselinu solnou lanko namočil do měkké pájecí pasty Supersan Fit (používají topenáři na letování měděných trubek) a páječkou 250W zaletoval trubičkovým cínem. Drží to perfektně. Viz foto v příloze.
Bowden mám stávající délka 81cm.
Vlasta
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.01.2016, 10:01 - 27.01.2016, 10:37 #3 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Sytič
z netu:
bowden sytiče....opět
[veladon](16.4.2009 11:00:06)
Příspěvků: 3, poslední: 16.4.2009 23:03:5429794.Veteráni
nezlobte se, že s tím zas otravuju. Potřeboval bych vědět délku bowdenu na lanku sytiče skútru 502, popř. zda ho někdo prodává. Je to poslední věc, která mi na skútru schází a rád bych co nejdříve už vyjel s úplně hotovým strojem.
Děkuju jenom bych ještě doplnil, že pan Pešek ze Sedlčan je nedělá, neprodává je ani pan Šefl (jawadily.estranky.cz), ani Sesa je nemá.

lanko na skůtříka jsem si doma vyráběl, přesnou délku teď nevím, ale můžu o víkendu změřit. Jenom se mi jeste nepovedlo ho nějak přidělat do toho ovládacího čudlu na kasli (už jsem zkoušel ho tam zaletovat, ale nedrží, půjdu na to mozazí tak snad to už bude) [kachn.icka] (16.4.2009 23:03:54)


Ještě kontakt, třeba vám poradí:
Detail uživatele:

Přezdívka : kachn.icka
Jaroslav Kučera
Telefonní číslo : 737 451 508
E-mail :jaroslav.l.kucera@gmail.com

Upiloval bych ten 1mm lanka do roviny, pak na stojanové vrtačce vyvrtal zapuštěný otvor a potom zaletovat tou mosazí. Možná taky vyvrtat otvůrek 1mm skrz čtyřhran, aby mosaz tvořila jakési písmeno T a tím byla pevněji fixována proti vytažení. Při letování pro sichr chladit hliníkový klobouček.

Další nápad pro opravu při nižší teplotě.
Zapuštěný otvor vyvrtat o trochu větší jak průměr lanka, aby toto mělo kam uhnout při probití lanka mosazným hřebíčkem 1mm
gola-sada-tona.cz/mosazne-hrebicky/37431...4-8590955176896.html
Předehřátý hřebíček zarazit skrz čtyřhran až na druhou stranu, při roztavené cínové pájce.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.01.2016, 08:26 #4 od Hartman
Odpověděl Hartman pro téma Sytič
Dík za info. Nevím jak ho dostat ze čtyřhranu je ulomené a kouká asi 1mm,
bojím se zničení čtyřhranu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25.01.2016, 21:59 #5 od Honza I
Odpověděl Honza I pro téma Sytič
Ano, Pedol má pravdu, lanko je čtyřhranu zalisované.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25.01.2016, 21:43 #6 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Sytič
Lanko ocel, čtyřhran ocel, tipnul bych si lisování. V sériové výrobě mnohem rychlejší a jednodušší než nějaké letování.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.141 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account