Rady a tipy

Elektronický regulátor dynama

Firma AEV Kroměříž s.r.o. má vo svojej ponuke "Regulátor dynama - 12V / 100W se spínacem dynamostartéru" (AEV 0409). Jedná sa o náhradu pôvodného elektro-mechanického regulátora do skútrov Čezeta s palubným napätím 12V. Regulátor obsahuje i spínač štartéra, takže je to vlastne náhrada kompletného "reglera".

Broušení, leštění, chromování.

Dobrý den,
jako sběratel historických vozidel a tím pádem i renovátor bych chtěl Vám a všem členům Vašeho klubu popřát mnoho veteránských úspěchů a šťastných kilometrů v novém roce 2011. Většina úspěšných renovací se neobejde bez broušení a leštění...

Pružiny do tlmičov 502

V poslednej dobe som sa párkrát zúčastnil diskusie na téma priemeru pružín v tlmičoch do Čezety 502. Prelistoval som dobovú literatúru o predstavení novej 502. Z textu citujem pasáže o tlmičoch:

 

Montáž a údržba štítu na skúter ČEZETA

Dobový návod na montáž a údržbu plexiskla od výrobcu PROTETIKA, národný podnik, Bratislava.

plexiProtetika1

Převody pro Čezetu 250

Určitě není žádným tajemstvím, že v mnoha Čezetách jsou dnes motory s obsahem vyšším, než bylo původních 175 cm3. Jednak je to dáno buď několika výbrusy na původním motoru, ale v mnoha případech jsou do karoserie zastavěny motory ČZ 250 typ 455, které mají s původním motorem stejně velký blok a liší se prakticky jen velikostí válce.