Reportáže

Reportáž z 1. podzimního srazu 2018

První podzimní sraz byl tak trochu ušitý horkou jehlou, ale nakonec se všechno povedlo a velmi dobře dopadlo. Až na to, že…..Kubálci vyjeli v sobotu ráno z Brna s úmyslem dojet hlavní peloton v Luhačovicích u kolonády. Jenže ouha, v Žarošicích, 40 km od Brna a 90 km do cíle, blikla a trvale se rozsvítila červená kontrolka dobíjení. Už podruhé v této sezóně se mi stala stejná závada – uklepanej drátek od relátka. Docela průšvih, protože baterka vybitá, skútr ani nenastartoval, relátko zřejmě v háji, tak co teď? Asi 10 telefonátů po všech možných kamarádech a nakonec rozhodnutí, že jedeme zpátky domů. Martin se v relátku povrtal šroubovákem, vyměnil moji baterku za svoji a prej jeď co to dá a hlavně nikde nezastavuj, abychom dojeli aspoň domů, když ne na sraz. To byla první varianta. Ta druhá, nechat tam někde Bobíka stát a že bychom jeli  do Luhačovic na Martinovým skútru, tak ta nepřipadala v úvahu. Jeli jsme tedy zpátky domů. Skútr jel jako ďábel a na oběd jsme byli v Brně. Poobědvali jsme, přehodili tašky z Pávika do auta a jeli znovu směr Luhačovice. Tentokrát na jistotu.

Návštěva Eurokempu Bojkovice

Současné teplé letní dny přímo vybízejí k osvěžujícím vyjížďkám na skútříku. Proto jsme s manželkou podnikli malý výlet do Eurocampingu v Bojkovicích, místa plánovaného podzimního srazu skútrklubu, abychom prověřili stav služeb a vybavení campu a zároveň zmapovali příjezdovou trasu a dopravní značení.
Kvůli vyhnutí se frekventované silnici jsme zvolili trasu z Uh. Hradiště do Uh. Brodu po staré silnici, což se nám i skútříku líbilo, zejména část trasy z Uh. Brodu do Bojkovic. Kde i táhlá stoupání jsme s přehledem zdolali na čtvrtý převodový stupeň. Takže cesta rychle uběhla a vjížděli jsme do Bojkovic, abychom bezpečně přijeli do campu, je potřeba si trošku dopředu zmapovat trasu na mapách.cz nebo GOOGLU.
Cedulka značící příjezd do campu je malá a lehce přehlédnutelná, po minutí vlakové stanice na ulici Nádražní odbočit vlevo přes železniční přejezd do ulice Luhačovická a na následující křižovatce vpravo ul. Štefánikova a po necelých 300 je vlevo vjezd do campu. Po příjezdu k recepci hned za bránou campingu, zřejmě přilákán typickým zvukem skutráckého motoru, vyšel pan Pražan, provozovatel campu a hned se zajímal o rok výroby, obsah motoru a ostatní podrobnosti související se zářijovým srazem.
Prošli jsme areál a byli jsme příjemně překvapeni stavem sociálního zařízení, venkovní kuchyňky a chatek svítících novotou, rovněž dokonale vydlážděnými chodníky. O příjemném prostředí svědčí i stříbrná nálepka prázdninového inspektora a jak jsme dodatečně zjistili, tak zlatou camp nedostal jen z důvodu, že v areálu není prodejna potravin. Zpáteční cestu jsme zvolili po silnici I. třídy, kratší a rychlejší přesun, abychom stihli být včas doma k obědu a také venkovní teplota nás poháněla ke svlažení v bazénu.
Vypisovat podrobnější informace o ceníku , počtu a velikosti chatek se mně zdá zbytečné neboť veškeré informace jsou na internetových stránkách www erocamping.cz              
Zdenka a Petr Krejčiříkovi – Uherské Hradiště

 

70 hodin XXI. srazu historických skútrů Čezeta na Plumlově 2018

Jak začít? Bude to trochu netradiční, ale to dáte. Sraz pro nás s manželem začal ve čtvrtek 7.6.2018 k večeru a trval krásných 64 hodin do neděle 10.6.2018. Potom cesta do Brna na koncert, pak zpátky autem do Autokempu Žralok  kvůli stanu a věcem, které jsme tam nechali, bo do páva se nevešly. Sušení stanu, večeře, kecání se šéfem kempu Petrem, focení západu slunce, focení kempu, prostě to vše zabralo ještě 6 hodin. Takže proto 70 hodin XXI. Mezinárodního srazu historických skútrů na Plumlově 2018.

Odjezd z Brna jsme ve čtvrtek 2x posouvali kvůli balení velké hromady věcí. Díky drobné technické závadě na Martinově skútru jsme vyjeli ještě později, než byl 2x posunutý čas. V doprovodu plně naloženého kombíku, řízeného naším synem, jsme v 17 hodin vyrazili směr Plumlov. Do kempu jsme dojeli až v 19:30, protože jsme cestou zakufrovali. Kochala jsem se krajinou a zapomněla odbočit na Kojál. Čili jsme to vzali přes Vyškov a pak zase zpátky na Drahany a dál do Plumlova. Stan byl postavený za chvíli, a tak hurá na pivo.

XXI. mezinárodní sraz historických skútrů Plumlov 2018

Přátelé, kamarádi,
děkuji vám všem za úžasných 64 hodin, po které trval XXI. mezinárodní sraz historických skútrů Plumlov 2018.
Bylo mi ctí a národním svátkem :-)
Vaše šéfin Jitka

Účast:
107 veteránů - 73x Čezeta, 10x Tatran/Manet, 24x jiné historické vozidlo
138 osob

Reportáž připravujeme. Fotky a videa:

https://olomouc.idnes.cz/prostejov-cezeta-sraz-skutr-elektroskutr-tovarna-f8m-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180609_174238_olomouc-zpravy_stk

https://youtu.be/MRb6yWElUEs

https://www.youtube.com/watch?v=XI4ZibfX8KM

https://jitka2016.rajce.idnes.cz/XXI._Mezinarodni_sraz_historickych_skutru_Plumlov_2018/

http://jardaant.rajce.idnes.cz/2018-06-09/

https://www.youtube.com/watch?v=RRV2EWLVRIg

http://enko.rajce.idnes.cz/Mez._sraz_his._skutru_Cezeta-_Plumlov_2018_CZ_175_501_502_505_506

 

Skutrklub Čezeta na Motortechně

 

Skutrklub Čezeta na Motortechně

Jako již tradičně i letos na podzim bude Skutrklub Čezeta z Brna a okolí aktivně vystavovat na Motortechně. Největším exponátem bude letos ČZ 505/03 s kabinou, nebude chybět zastoupení skútrů československé výroby, jako Čezeta 501 a 502, Tatran a Manet. A jako zpestření budeme vystavovat i mopedy a motocykly malých kubatur z Československé produkce se sbírek členů Skutrklubu Čezeta. Tak již tuto sobotu 21.10.2017 od 8:00 na Motortechně na Brněnském výstavišti.

Závěrečná vyjížďka Skútr Klubu Čezeta z Brna a okolí

Na závěrečnou vyjížďku Skútr Klubu z Brna a okolí dorazilo 10 skútrů Čezeta, 1 skútr Manet, 2 jawy, 1 žigulík a 1 škoda 1203. První zastávka v Hošticích - Herolticích, kde jsme si prohlédli Muzeum zemědělských strojů a ukázky historické orby. Oralo se koňmi, škodou 30, zetorem 25, zetorem 15 a motorovou oračkou z roku 1923, na kterou jsme byli zvlášť zvědaví. Po obědě v Němčicích nad Hanou jsme pokračovali v jízdě na letiště ve Vyškově. Po prohlídce leteckého muzea návrat domů. Sladká tečka v cukrárně ve Šlapanicích.

Fotky na Rajčeti zde