XXIV. Mezinárodní sraz historických skútrů Čezeta je za námi.

Napsal Miro .

Cesta do Budišova nad Budišovkou začala už ve čtvrtek 16.6.2022. Menší skupina se sjela z celého Česka a taky ze Slovenska a z Polska a  Maďarska v kempu Kajlovec u Hradce nad Moravicí. V pátek dopoledne odjela většina do Technického muzea Tatra Kopřivnice a odtud potom později odpoledne do RS Zálesí u Budišova nad Budišovkou, kde už jsme byli my všichni ostatní a vyprávěli jsme si historky z cesty na sraz. Největší zážitek z té naší cesty pro mne bylo zastavení v obci Roubanina Roubanská, kde jsme přemýšleli, zda jet dál v nemokách a projet dešťovou frontu, která se kupila přímo před námi, nebo počkat na místní autobusové zastávce. Z okna jednoho domu nás pozorovala paní, přišla za námi, odemkla dílnu a se slovy „místa dost“ nás pozvala dovnitř. V suchu  jsme přečkali asi 40 minut intenzivního deště. Přestalo pršet a jeli jsme dál. Další zastávka byla kvůli technické závadě někde za Mohelnicí. První kapky nás poslaly na další autobusovou zastávku, tentokrát jen pod stříšku u silnice. Opět klika, protože pršelo, jen se lilo jako z konve intenzivně asi 15 minut. A pak zase slunce jako vymalované. Cesta byla velmi klikatá, místy velmi děravá a velmi úzká, ale vyhnuli jsme se všem lochnám v silnici i velkým náklaďákům a dorazili po 287 kilometrech a  zhruba 11 hodinách cesty na místo.

Sobotní i nedělní vyjížďka byla perfektně zorganizovaná a naplánovaná. V sobotu dopoledne výstava našich nádherných strojů v Budišově na náměstí, návštěva Muzea břidlice kousek pod náměstím, potom odjezd na zámek Hradec nad Moravicí, společné foto a procházka parkem. Oběd nám uvařili hasiči z Žimrovic, kam jsme se přesunuli z Hradce a po něm jsme uháněli přes Melč a Mladecko do Spolku vojenské historie. Do RS Zálesí jsme přijeli přes přehradu Kružberk.

V neděli jsme program zahájili v areálu Stará Voda, významném poutním místě a bývalé piaristické koleji. Dál jsme se rozdělili na tým červených, který jel na rozhlednu Velký Roudný, a na skupinu zelených(bez zelené pásky), která jela přímo zkratkou na hráz přehrady Slezská Harta. Bylo to sice dál a horší cesta, ale o to zajímavější. Po obědě v Leskovci jsme přejeli do Kružberku pod hráz a zaparkovali přímo pod cvičnými skalami. Místní horolezci potvrdili, že tam můžeme stát, tož jsme se vydali na kávu do pár metrů vzdálené restaurace. Jaké bylo naše překvapení, když za námi došli kamarádi, kteří se zdrželi u skal, s tím, že na udání nějaké dobré duše přijela policie a co tam děláme. Samozřejmě po předložení povolení ke vjezdu do zákazu se zasmáli a řekli, že je to v pořádku a ta dobrá duše si má stěžovat na starostu obce, který to povolení vydal. Na závěr dne nás čekala v rekreačním středisku v Zálesí u Budišova úžasná večeře. Rajská omáčka, masová koule a k tomu houskové knedlíky. Protože zůstaly přebytky, mohli jsme si přidat a tak se stalo, že jsme se někteří pěkně přejedli.

V pondělí ráno v 6 hodin padlo rozhodnutí, že pojedeme hned, tak jsme vyrazili ve dvou směr Nový Rychnov. Cestu, která ve čtvrtek kvůli opravám trvala téměř  11 hodin a byla dlouhá díky zkratkám 287 km, jsme zkrátili na 216 km a 6 hodin včetně tankování, kávy, oběda a čekání opět na autobusové zastávce. Zase se proti nám hnala velká tmavá mračna. V pondělí při návratu jsme opravdu zmokli, ale až na posledních asi 5 km cesty.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci srazu – Matějovi Galovi a Ivanovi Marošovi, oběma výběrčím peněz Heleně a Petrovi a v neposlední řadě všem, kteří stavěli křižovatky. Bez nich by to nejelo tak hladce.

XXIV. sraz skončil, chystá se další, V. podzimní.

Těším se na viděnou v Ostrožské Nové Vsi

Vaše Jitka Čezetka

Účast:

  • 60 skútrů Čezeta, z toho 6 x rikša a 4 x Druzeta
  • 10 skútrů Tatran/Manet
  • 18 dalších veteránů jednostopých i dvoustopých

Foto a video:

Rajče skoty05

Rajče j-audi

Rajče Aleš

Rajče Romana

Rajče Enko

Video Enko

Rajče Jitka

XXIII. sraz historických skútrů Týnec nad Labem 2021

Napsal Miro .

Ta partička z Týnce nad Labem ukázala, že je všehoschopna!
Současná situace nám napodruhé neumožnila pořádat výroční sraz na východě Slovenska, na Spiši. Tak jsme narychlo uspořádali sraz ve středních Čechách.
A týnečtí kolegové se toho zhostili na jedničku.
Ubytování v pěkném kempu Marina u Labe, program pestrý, trasy zajímavé, strava bezchybná, regulovčíci profíci, ceny přiměřené, počasí azúro... těžko by se hledaly nějaké nedokonalosti.
Účast: Čezeta : 36, Tatran: 5, jiný veterán: 6.
A musíme pochválit i účastníky, byli vzorní, poslouchali, žádná kolize, tradičně pár drobných oprav na místě, nikdo nebyl potupně přivezen na valníku.
Našel se i jeden hrdina z daleké Oravy, za víkend 1411 km na Tatranu! Jak to že tolik? Týnec mu byl totiž málo, tak si zajel ještě pro pár fotek na Staromák.
Potěšující je stále větší účast dětí na našich srazech, budoucích veteránistů, řidičů strojů Čezeta, Tatran, Manet a jiných.

Dřív, než bude hotova podrobná reportáž s fotkami a videem, tak nějaké ochutnávky:
https://youtu.be/r5q80HNTdqw
Foto od Martina
Foto od Ľuba
https://enko.rajce.idnes.cz/Sraz_Cezeta_skutr_klubu_17-20.6.2021/

XXIII. sraz skútrů Týnec nad Labem – mildapol – album na Rajčeti (idnes.cz)

Účastníci, posílejte svoje zážitky fotky a videa.

 

Virtuálny zraz historických skútrov 2020

Napsal Miro .

Tohtoročný zraz na Spiši v termíne 11.-14.6.2020 musel byť zrušený z dôvodov nám všetkým známych.
Prísne hygienické opatrenia sa postupne uvolňujú a tak by sme si po skupinkách mohli urobiť VIRTUÁLNY ZRAZ 2020.
Predstava je asi taká, že sa dajú dohromady skupinky kamarátov alebo i jednotlivci a dňa 13.6.2020 vyrazia na skútroch na nejaké zaujímavé miesto vo svojom okolí.
A z tejto akcie pošlú administrátorovi:

  • pekné fotky a krátke videá
  • počet a typy strojov
  • krátky popis a trasu

Administrátor vytvorí na stránkach www.skutrklub.cz klikaciu mapu navštívených miest s fotkami.
Opäť budeme vyhlasovať najdlhšiu trasu, dámy za ridítkami, najmladšieho, najstaršieho, poruchu … kandidáti na jednu z týchto cien, napíšte to do popisu svojej akcie.
Samozrejme sa nebudú nikde zverejňovať celé mená, len krstné.
Ak má niekto ďalší nejaký nápad, ako túto akciu ešte spestriť, píšte do komentárov k tomuto článku.
Tak hurá na stroje, možno vytvoríme nový rekord v počte účastníkov zrazu, aj keď len virtuálneho.

Miro Gerža
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předprvomájový pátek

Napsal Jitka Papežová .

Ahojte kamarádi, než přijde na stránky článek o prvomájové vyjížďce, tak vás trochu pobavím příběhem o předprvomájovém pátku :-)

V  pátek jsem měla skútr-rande s Toníkem na Shell pumpě v Popůvkách u Brna. Původně jsem chtěla vytáhnout elektrický prase, ale neměla jsem dostatek šťávy, abych dojela těch pár km do Popůvek, tak jsem našlápla v 11 hod Bobíka (moje 502.05) a odjela jsem přes Žabiny v Brně (ještě pracovně) na Vinohrady. No nedojela jsem. Na nejhnusnější křižovatce mi to na červené chcíplo a šlus. Prostě ani blaf. Počkala jsem, až blikne v mém směru červená a odstrkala jsem Bobíka za občasného troubení kolem jedoucích na chodník. Na telefonu Antonína, říkal mi co kde a jak, tak jsem ošahala všechny dráty, tj. možné problémy. Vypadalo to na pojistku, ale ta byla v pořádku. Přechlastanej motor se mi podařilo po pár minutách našlápnout. Startpákou. Do nedávna jsem se bála, že mě to kopne atd. Teď už vím, že startpáka je kamarád. Vymlátila jsem totiž po pár pokusech baterku tak, že nestartovala. Poodjela jsem asi 20 metrů po chodníku a při sjíždění na silnici na autobusové zastávce mi to zase chcíplo stylem prásk do vejfuku. Super. Zase přechlastanej motor, zase startpáka a po pár minutách odpočinku se mi povedlo odjet za dcerou, protože to bylo nejblíž a mohla jsem tam skútříka klidně nechat před barákem, kdyby se neumoudřil.

Podzimní sraz Tvarožná Lhota 2020

Napsal Miro .

Datum: 10.- 13.9.2020
Místo: Autokemp Lučina Tvarožná Lhota
Ubytování: Chatky pro 4 osoby, 2 varianty :
- sociální zařízení na chatce 250Kč os./den
- sociální zařízení společné 180 Kč os./den
- povlečení 70 Kč na celý pobyt nebo vlastní
Stravování: polopenze v kempu 150 Kč
Program:
Pátek 11.9. 
Baťův kanál, 3-hodinová plavba lodí s obědem na palubě, 590 Kč
Sobota 12.9. Rozhledna, Oskerušové muzeum, Muzeum ropy, oběd v Hodoníne,  sportovní podvečer
Vstupné na rozhlednu, muzeí a oběd v Hodoníne se platí na místě.

Startovné: jezdec 150 Kč, spolujezdec 150 Kč

Uzávěrka přihlášek 30.6.2020. 
Po uzávěrce přihlášek, budete e-mailem vyzváni k uhrazení 590 Kč za loď s obědem.

Radovan Dostál - 602662838
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Miroslav Gerža - 602710086
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

XXII. mezinárodní sraz historických skútrů Zvůle u Kunžaku 2019.

Napsal Petr Hofbauer .

Rekordní 22. ročník Mezinárodního srazu skútrů Čezeta, Manet a Tatran. Proč rekordní? Zapsali jsme světový rekord v počtu skútrů československé výroby na jednom místě. Ale popořadě.V pátek nás společná vyjíždka zavedla na rozhlednu U Jakuba u Valtínova, odtud jsme zamířili k zámku do Českého Rudolce, kde proběhla prohlídka zámku a oběd v přilehlém zájezdním hostinci, posledním pátečním cílem bylo fantastické Muzeum veteránů v Nové Bystřici.

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Kubálková
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account