Nejhezčí motocykl - Čezeta 501/05

.

Kolega George se zúčastnil II. srazu motocyklů československé výroby dne 26.srpna ve Valticích na Motorranchi - pneuservis Antony. A komise vybrala jeho motocykl - skútr Čezeta 501/05 jako nejhezčí na srazu. GRATULUJEME !!! K pěkným fotkám přidal taky reportáž:

Jedná se o spontánní vznik srazu majitelů motocyklů československé výroby, který jsem s kamarády z Mikulova "nechtěně" vyprovokoval příjezdem na sraz MC klubu Old Peyrack Valtice (vlastníků moderních silných strojů typu Y. Virago, S. Intruder atd.), předloni.
Organizátoru a majiteli Motorranche a pneuservisu Zdeňkovi Antonymu (býv. motokrosový závodník) se tak naše mašinky zalíbily, že se rozhodl udělat sraz s úmyslem každý rok ho opakovat. Sám má několik veteránů. Letos přijelo asi 100 motocyklů z celé republiky. Většinou samozřejmě československé provenience, renovované i v původním stavu, všechny pojízdné.
Jako na všech srazech byla hlavním hřebem vyjížďka po okrese. Na zastávkách, hlavně na zámku Lednice a Valtice, jsme způsobili patřičný poprask, jednak kvalitním zadýmením skvělých dvoutaktů (vzpomínka to na stará dobrá léta) a druhak samozřejmě prezentací samotných strojů a u některých motocyklistů též dobovým oblečením. Mraky turistů si odvezlo ve svých fotoaparátech jistě krásnou památku.
K historii vítězného motocyklu zn. Čezeta 501/05. Dostal jsem se k němu "po haluzi" , kdy můj strýc ho chtěl dát do šrotu po revoluci v přihlašovací agendě minulých let. Ani jsem nevěděl že ho má 40 let v garáži. Od dětství to byl můj vysněný motocykl - skútr. Ani vteřinu jsem nezaváhal, když mě ho nabídl i s doklady. Za dva roky byl opravený a pojízdný. Renovace proběhla "standardně" tak jak to zná většina "skútristů", celkem bez problémů (až na ty prachy, ach jo). Hodnocením jsem byl mile překvapen, zvláště, když na srazu byly krásně zrenovované "péráky" a "ohácéčka" atd.
Jura Pavlinec, Mikulov.

You have no rights to post comments

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account