Slavonice 2007 - reportáž od Evči.

.

Slavonice 2007 - reportáž od Evči.Nervózní přešlapování jezdců. Cinkot klíčků. Řev motorů. Prach. Pot. Houkání klaksonů. Modrý dým... Ááá, už se jede.
Opět po roce se řadí úctyhodný štrúdl skútříků do šedavého silničního provozu a vytváří tu nezapomenutelnou retro atmosféru, kvůli které se rok co rok znovu scházíme. Letos v přívětivé krajině jižních Čech, která je rájem nejen pro cyklisty, ale i motoristy všeho druhu. Termín srazu připadl na poslední květnový víkend /25.-27. května/, tudíž všichni byli v očekávání příjemného slunného počasí, a ono opravdu nakonec bylo. V páteční podvečer do chatkového střediska Brandlín dorazilo přes pětatřicet skútrů z různých koutů a koutečků republiky. Samozřejmě nezklamali ani naši slovenští bratia z veterán klubu Prievidza, kteří si to jako obvykle přihasili nejen na skútrech, ale jako bonus nám přivezli i dva skvostné péráky. Ještě týž večer se u škopíků probralo množství neodkladných věcí (typu - kdo má nové přírůstky v garáži, jestli je lepší ten lak tyrkis nebo modrý, jak seštelovat předstih, co s opruzeným zadkem po jízdě...), diskuse v průběhu večera gradovala.
Sobotní ráno po sedmé hodině tudíž nebylo tak akorát, ale možná i proto jsme byli nachystáni provětrat hlavy jízdou. Bohuš rozdal na rozpravě základní instrukce a jelo se. První trasa vedla do Dačic, kde jsme navštívili soukromé letecké muzeum a okoukli, ve kterém že to českém městě poprvé osladili kávu kostkou cukru. Poté jsme se přesunuli na náměstí jednoho z nejkrásnějších českých měst Slavonice, kde nás čekal oběd, a někteří stihli i prohlídku místních bahnitých kasemat a točité kostelní věže. Následovala terénní jízda po místních vedlejškách a lesních stezkách okolo Landštejna, kterou připravil místní rodák p.Wild. V doprovodu dvou cestovních endurek /BMW 12OO GS/ jsme dorazili na poslední zastávku jízdy - Jindřichohradeckou úzkokolejku, kde nás místní borec seznámil se skvosty soukromého depa, dílny a přilehlého muzea. A pak už trochu svižněji zpět do kempu, jelikož bouřkové mraky se začaly tvářit poměrně výhružně. Žádná kapka však nedopadla na rozpálené kapoty strojů, a tak někteří v kempu využili k ochlazení vod blízkého rybníka, jiní běželi rovnou na studený škopek do restauračky.
Každopádně všichni mohli být spokojeni, protože stroje opět nezklamaly a s přehledem absolvovaly jízdu ve složení - 2x Manet, 3x Tatran, 27x Čezeta 502 + 7x Čezeta 501 (z toho 11x Pav, 1x Druzeta), 2x Jawa pérák, Čz 125 a Jawa 350.
Večer jsme vše řádně oslavili, vše podstatné vyslovili, a proto před nedělním odjezdem je třeba ještě poděkovat všem, kteří se zasloužili o zpříjemnění tohoto víkendu - brněnští hoši, děkujeme. Speciální díky (a já soukromě pusu) za organizaci posíláme Hanušovi, který víkend prostonal doma.
Budeme se těšit, když ne dříve, tak opět za rok AHOJ.

Evča
"Když ji miluješ, není co řešit."

You have no rights to post comments

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account