odvzdušnění nádrže

Více
08.08.2022, 09:10 #1 od pedol
Odpověděl pedol pro téma odvzdušnění nádrže
Kdyby nebylo zbytí, tak kdysi jsem do fóra psal:

V tělěse víčka bych vyvrtal otvor, cca 1mm a to tak, že bych začal na rozhraní horního žebra a rovné plošky pod páčkou (aby dírka při zavřeném víčku nebyla vidět) šikmo někam ke středu víčka (prostě za gumové těsnění). Zespodu víčka nalepit přesně vystřížený kroužek z hliníkového plechu nějakým dobrým epoxidovým lepidlem a nebo samořezkami, aby benzin měl k otvůrku překážku. Nějaká ta spára pro vzduch se tam vždy najde. Do sítka nádrže případně nacpat drátěnku, která šplouchy utlumí

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08.08.2022, 08:44 #2 od aero30
Odpověděl aero30 pro téma odvzdušnění nádrže
Mám stejný problém s nádrží Vili603. Moje nádrž také nemá žádné potrubí směrem dolů. Experimentoval jsem se šrouby, vrtanými, jak je uvedeno výše, nebo s původním šroubem. V současné době jsem do šroubu vyřízl drážku (podélně a také přes hlavu). Nádrž plním maximálně do 3/4. Když je horký, benzín stále vytéká ze šroubu a stéká po straně nádrže. Budu se muset poohlédnout po jiné nádrži.

501/5 + Druzeta
505
Heinkel 103A2
Velorex 350

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.08.2022, 12:57 - 06.08.2022, 12:58 #3 od Pat
Odpověděl Pat pro téma odvzdušnění nádrže
Tak jsem vyfotil tu dírku pro odvzdušňovací šroub na nádrži. Jeho funkci dobře popisuje níže pedol. Na přiložené fotce je vidět závit zalitý barvou a dírka vedoucí do nádrže. Nádrž je čerstvě vylitá epoxidovou barvou, takže bude třeba závit projekt závitníkem. Při vylévání nádrže nesmí dojít k zalepení té odvzdušňovací dírky nebo trubičky. Ještě než barva zaschne, je dobré proto na dolní konec odvzdušňovací trubičky nasadit hadičku od kompresoru či pumpičky, horní díru zacpat prstem. Tlak vzduchu musí procházet toum malou dírkou až do nádrže.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13.04.2020, 06:33 #4 od vili603
Odpověděl vili603 pro téma odvzdušnění nádrže
:) jasne ved si pamatam aj si mi poslal vzorku...

no každopadne dakujem za radu... skusim bavat menej benzinu nech to tam nevyteka z toho... prerabat to nebudem jedine ze by som zaslepil ten otvor av vyvrtal do viecka..

Kazdopadne dakujem som rad ze to mam povodne... este sa mi prosim ta pozri-- te ak mate cas na ten ventil.....co mam temu este jednu ten ma trapi..

dakujem VH

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.04.2020, 19:48 #5 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma odvzdušnění nádrže
Mám stejný stroj a už jednou jsem ti radil s barvou, snad poradím i teď. Zdá se, že to máš správně. Mám zcela původní a mám to stejné. To, že to na pozdějších strojích bylo jinak, mělo asi svůj důvod, v tom tkví kouzlo 1. sérií . Kupodivu s tím nemám problém. Šroub stačí pořádně pročistí a nádrž nenalevat do plná.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.04.2020, 17:08 - 12.04.2020, 17:28 #6 od pedol
Odpověděl pedol pro téma odvzdušnění nádrže
to 505:
Jste příliš skromný, vaše katalogy jsou top, hodně často je používám.
K tomu šroubku.
Přejel jsem katolog očima jen zběžně a myslel jsem si, že ta tečka patří k vynášecí čáře.
Jak to vylepšit? Koketuji s myšlenkou přivázat na závit šroubku malilinký čtvereček prezervativu pomocí dvou tenkých nití tak, aby překrýval boční otvor šroubku. Byl by to jakýsi zpětný ventilek, vzduch do nádrže ano, benzín z nádrže ne. Jen jestli se ten latex benzínem nenaleptá, vlastní zkušenot nemám :-)
Aby "ventilek" lépe těsnil, dala by se část nefunkčního závitu od hlavy až kousek pod otvůrek strhnout do hladka. Pak by se mohla i dát šikovná pružná trubička na pricipu ventilku veloduší.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.130 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account