Zadní kyvka ČZ 501

Více
06.11.2019, 08:33 #7 od frikulin
Odpověděl frikulin pro téma Zadní kyvka ČZ 501
No takže. Pátrám po fotkách a mám obavy, že fotky z mojí GO zadní kyvky skončily ve starém telefonu a ten je KO :( Nicméně. Získal jsem základní nákresy od uživatele zde z fóra. Plus tedy jak jsem psal níže kdysi spodní oko jsem měl. Podle hodně slušného nákresu jsem udělal 3D model horního oka a nechal vyrobit na CNC. Plus tedy v místě uložení je (moje aspoň ano) karoserie skútra "nakopaná" nahoru za roky ježdění. Musel jsem pásovou bruskou oko "uklonit" aby šlo proti spodnímu. Vyztužující plech jsem také vyrobil podle nákresu (nákresy a modely mám....jen nemám foto). No a pak přišla úvaha jaký tlumič. Teorie je jasná...guma dolů dělá pružinu a tlumič (stejný jako vepředu) dělá útlum pružiny/gumy. To se mi nelíbilo z toho důvodu, že bude stále hodně namáhaná guma. Takže padla jasná volba na tlumič například z Jawy 175/356...celá jednotka s konci vidlička/vidlička. Pasuje tam roztečí a průměrem. No a teď to hlavní...už první "poskákání" na skútru v dílně bylo o něčem jiném....501 tku když na stojánku rozhoupete můžete si dát kafe než se zastaví...to je teď pryč. No a jízda. Super. Konečně čitelný zadek motorky. V minulosti mě manželka při jízdě a nevyhnutí se díře málem přeletěla. To je teď pryč. Celkově je to super. Až jsem se dostal do extrému co udělat s předkem :D Nemůžu prakticky použít přední brzdu. Celé se to rozklepe. A to mám přetočený buben při upnutí v ložiskách pakny také čepy všechny nové a šílené stejně. No to je odbočka :D Štve mě že nemám fotky tlumiče :( Ještě se pokusím pátrat. Možná mám něco v počítači v práci. Nicméně pokud má někdo zájem a chce se dotazovat dále prosím o kontakt mailem. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Oko je screen modelu.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.11.2019, 20:08 #8 od frikulin
Odpověděl frikulin pro téma Zadní kyvka ČZ 501
Pokusím se předat maximum.........

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.11.2019, 20:04 #9 od atjov
Odpověděl atjov pro téma Zadní kyvka ČZ 501
Dobrý večer , určitě zájem mám a budu se těšit na víc informací. Děkuji .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.11.2019, 19:42 #10 od frikulin
Odpověděl frikulin pro téma Zadní kyvka ČZ 501
Dobrý večer, tlumič kyvky jedu a můžu vřele doporučit. Mám fotky mám modely mám možnost výroby. Pokud je zájem rozepisu se víc zítra. Dnes odpověď jen z dílny z telefonu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.11.2019, 16:05 #11 od atjov
Odpověděl atjov pro téma Zadní kyvka ČZ 501
Dobrý den , hledám informace ohledně přídavného tlumiče od firmy Motex na zadní kyvce ČZ 501. Začínám s renovací, nikdy jsem na tomto krásném stroji neseděl, takže nemůžu srovnávat zda ta úprava stojí za námahu, či ne. Chtěl bych dodržet originalitu co nejvíce to půjde , ale pokud přispěje tato úprava k bezpečnější jízdě tak ji provedu . Pokud tedy někdo vlastníte nějaké materiály , výkresy , nebo máte zkušenosti či tipy a jste ochotni se o ně podělit , budu rád. Děkuji za pomoc. Jirka Vojta, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03.03.2015, 16:23 - 04.03.2015, 06:05 #12 od mojmirmatta
Odpověděl mojmirmatta pro téma Zadní kyvka ČZ 501
Zdravim

to uchiceni bolo OK bez prerabky?

A to dolne oko mozete nafotit alebo rozmerat a nakreslit<

Matta

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.103 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account