Sundání víka spojky čz 502, 505

Více
09.08.2020, 20:41 #1 od huron
Odpověděl huron pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
Není vhodné používat hrubou sílu kolem klikovky - zvláště při zpětné montáži. /Taky ne při utahování koše spojky/
Na všechno existuje nářadí a různé přípravky. Mechanik je použije, mamlas povoluje - utahuje sekáčem a tím, co najde v šopě po dědovi.
Bývám hóóódně sprostý, když mi do ruky dostane takový motor po "generálce". :evil:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.05.2020, 17:25 #2 od JirkaL
Odpověděl JirkaL pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
No zkusím si něco takového asi tedy taky vyrobit. Díky za tip.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.05.2020, 17:13 - 10.05.2020, 17:18 #3 od 505
Odpověděl 505 pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
Jestli to dával výrobce k nářadí, a nebo jen do servisu nevím, ale byl to takovej pulměsíc dva kolíčky na konci co zapadly do děr v řemenici a na druhé straně byl kousek materiálu který přesně zapadl do výřezu pod řemenicí ve víku. Já jsem si udělal svuj přípravek podle gola ořechu 30 vysoustružil takovou velkou podložku co se vlezla do prostoru pro řemenici, do ní dvě díry na kolíky a přivařil držadlo délky gola ráčny.

U trakturku bych se s tím asi tak nepáral s tím nejezdíš většinou dál než na dohled od domova a když se to rozpadne dojdeš pěšky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.05.2020, 17:01 #4 od JirkaL
Odpověděl JirkaL pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
Motor je ze skutru a opravdu se potřebuji pouze dostat do spojky. Těch děr na řemenici jsem si taky všimnul, ale nějak mě nenapadlo k čemu jsou. Dá se ten přípravek někde pořídít? Jak to vypadá? Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.05.2020, 16:41 #5 od 505
Odpověděl 505 pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
Rázovým utahovákem to dělám pokud jde motor na GO (to byl i případ japanet), pokud chceš jen ke spojce tak k tomuto učelu výrobce udělal v řemenici dvě díry do kterých se nasadí přípravek proti otáčení. Samozřejmě to jde povolit mnoha způsoby, počínaje kladivo a majzl a utahovák konče, ale není to dobré pro klikový mechanizmus který chceš ještě používat. Ten motor je z trakturku a nebo ve skutru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.05.2020, 13:54 #6 od JirkaL
Odpověděl JirkaL pro téma Sundání víka spojky čz 502, 505
Super, díky moc za rady. Vyzkouším to s tou palicí, jelikož rázový utahovák nemám. Omlouvám se, že jsem založil nové téma a nevšiml si, že jste to tu už vlastně celkem nedávno řešili. Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account