Skútry "De-luxe"

Více
20.07.2020, 14:04 #1 od Chalupský
Odpověděl Chalupský pro téma Skútry "De-luxe"
Děkuji, to je přesně to, co sháním.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.07.2020, 13:58 - 20.07.2020, 14:01 #2 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Skútry "De-luxe"
V publikácii Martin Kusý, Čezeta sú uvedené dobové materiály, kde sa uvádza model "DE-LUXE".
Pár som ich sem vložil ako prílohu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.07.2020, 13:31 - 20.07.2020, 13:46 #3 od Chalupský
Odpověděl Chalupský pro téma Skútry "De-luxe"
JJ, tento článek jsem tu také četl. Já ale sháním nějaký dobový článek nebo dobový dokument přímo z ČZM Str. nebo z nějaké starší publikace. O panu znalci Malypetr sám nic nevím. - Jo tak jsem si to už našel, tímto se panu Malypetr omlouvám, už o něm vím. Podle té jeho knihy mám asi v garáži unikát :) Na německy psaném štítku na skútru mám vyraženo typ 502.06, ale v TP je to opraveno na 502.05. Nicméně skútr je našlapovací s 6V dynamem.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.07.2020, 13:15 - 20.07.2020, 13:17 #4 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Skútry "De-luxe"
www.skutrklub.cz/index.php/skutry/skutry-cezeta/prehled
Čezeta typ 502/05, 502/06 -zahájení výroby (2. čtvrtletí 1963)
Jedná se o vylepšené luxusní modely (de Luxe) předcházejících typů 502/00 a 502/01, které se měly od sebe lišit stejně jako jejich předchůdci rozdílnou soustavou zdroje el. energie a starterem. Vzhledem k tomu, že se však jednalo o luxusní modely, byl typ 06 bez starteru vyráběn pouze pro exportní účely na zakázku.
motor:
filtr vzduchu s papírovou mikrovložkou
karoserie: nová panelová řídítka z Al-slitiny (se zalitými trubkami pro držadla), v řídítkách nový oválný tachometr se 2 kontrolkami, nový věšáček na zavazadla
elektro: nové přepínače světel a blikačů, světelná houkačka, nový tvar předního světlometu (rámečku)

Píše to znalec pan Malypetr

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.07.2020, 10:18 #5 od Chalupský
Skútry "De-luxe" vytvořil uživatel Chalupský
Zdravím vás. Mám ČZ 175/502.05. r. 1964. Dohaduji se s jedním "odborníkem " , on tvrdí že žádný typ de-luxe není, že o tom tehdejší ČZM Strakonice nikde nic nepíše. Nevíte o nějakém dobovém článku, dokumentu nebo třeba seznamu vyrobených strojů, kde by o tom fabrika něco psala (o skútrech de-luxe ) nebo kde se ten název poprvé objevil. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account