PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola

Více
09.04.2018, 07:08 #1 od Jozef Časnocha
Odpověděl Jozef Časnocha pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
No myslim, ze zasa tak vela ludi nema pav40 avia letnany, a aj na prvy pohlad je vidiet, ze kolieska su rozdielne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.04.2018, 06:42 #2 od Jirkatatran
Odpověděl Jirkatatran pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
Chci upzornit na roměr rozpěrky kola Pav. Kola mají různý rozměr.Mám dva Pavy, jeden má rozměr kola 12x4 a druhý 260x84, dle výrobce Avia nebo Kovozávody Semily. Kola nelze zaměnovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05.04.2018, 22:47 #3 od Hapo
Odpověděl Hapo pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
Rádo se stalo! Aspoň jsem zjistil, v jakém stavu jsou ložiska a zrovna je vyměnil za nová. Obě šly vymáčknout větším tlakem prstů, jedno se už delší dobu v náboji protáčelo (to je zrovna vidět na tom na fotu), tak jsem to nové zrovna uložil do pár kapek lepidla na závity... Já už ho asi vytahovat nebudu... :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05.04.2018, 04:46 #4 od Uďa
Odpověděl Uďa pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
Moc děkuji za ochotu, moc mi to pomohlo. Snad ti to budu moci někdy oplatit. ;) :woohoo:

..........a osmého dne stvořila Bůh skútr.... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.04.2018, 19:24 - 04.04.2018, 19:27 #5 od Hapo
Odpověděl Hapo pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
Takže jsem to kuchnul a vypadá to tak:
zleva
- prostřední část rozpěrka délka 56mm, vnit./vněj. prům. 15/20mm, navařené
podložky prům. 27mm každá 10mm od okraje (výřez na jedné straně rozpěrky 5x5mm nevím k čemu je)
- ložisko šířka cca 9mm
- hliníková vnější rozpěrka (z obou stran) šířka 11mm, vnit./vněj. prům. 15/20mm, širší část kroužku (směrem k ložisku) prům. 25mm, šířka 2,3mm (2,5mm)
- no a nakonec je hliník miska s filcem přes kterou trčí na venk. stranu ta hliníková krátká rozpěrka.
Stejné složení je od prostřední rozpěrky i na druhou stranu. Takže celá šířka



kompletu je kolem 96mm (ve slož. stavu jsem naměřil 96,3mm, po dílech to dělá 95,6mm pokud dobře počítám...) :unsure:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03.04.2018, 21:42 - 03.04.2018, 21:44 #6 od Hapo
Odpověděl Hapo pro téma PAV 40 - rozpěrka mezi ložiska kola
...no, mě se to tak rychle možná povedlo najít proto, že dávám do kupy taky jeden vozík... Ale není to PAv 40/41 ani cokoliv jiného s ofic. názvem. Je to s největší pravděpodobností domácí kusovka - asi jedináček, ale o to originálnější. Pár věcí tam chybělo, mimo jiné i celé kolo. Teď se mi podařilo výhodně sehnat litý dělený ráfek, 15mm osu kola (ale o hodných pár cm delší než na PAva, ani nevím z čeho to je...) ložiska mám na kolo PAv, ale budu muset koupit o 3 mm větší (6202-2RS) a taky vyřešit tu rozpěrku. O to horší, že podle té jedinečné vidlice z uzavřených profilů, která měla uložení na osu o 2-3 mm menšího průměru ... Takže abych to zkrátil, vydrž do zítřka, vyhodím kolo ze "40" a nějak to zkusím poměřit. Jinak Uďo, nevíš jak je uložená ta středová rozpěrka mezi ložisky? Aby se při nasunování osy kola nehnula někam do strany? To tam drží jenom tlakem těch ložisek ze stran nebo je tam v náboji nějak ukotvená ve svislém směru? Ty krajní kousky asi půjdou vyloupnout, ale tu dlouhou středovou bez vyloupnutí aspoň jednoho ložiska určitě nevyndám...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.106 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account