První zmínky o tom, že v Brně existoval skútr klub sahají přibližně do roku 1961, tehdy ale pod názvem klub skútristů pod organizací Svazarmu. Ale bohužel je to vše, co o tehdejším klubu víme.
Při založení novodobého klubu asi roku 1982, byli nadšenci pro skútry Radek Svoboda, Ivan Hrubý a Zdeněk Páral. A asi o rok později se přidal Radek Čížek a tito zakládající členové si dali jméno SCOOTER CLUB BRNO. Jezdili na společné akce, a výlety jako např. k Vranovské přehradě apod. Časem se klub rozrůstal o další členy. V r. 1986 Jára Tauchman, v r. 1991 Petr Fiala a Miloš Fiala, v r. 1992 Tomáš Borovec, Stanislav Borovec ml. a Jirka Hájek, v r. 1993 Stanislav Borovec st. a v r. 1994 Jarda Pospíšil a Zbyněk Čáp.
V roce 1993 má Scooter club Brno jedenáct stálých členů a několik příležitostních příznivců. K tomuto roku se podařilo členům klubu získat téměř kompletní typovou řadu skútrů Československé výroby. Jako jsou Manet, Tatran, Čezeta 501, 502, Druzetu a tříkolku ČZ 505. Hlavním cílem a myšlenkou bylo mít skútra v původním stavu tak, jak opustil výrobní závod.
V roce 1994 začala činnost Skútr klubu upadat (výjezdy na Vranov). Při jízdě na Burzu (nyní Motortechna ), které se zúčastnili členové Skútr klubu, se seznámil Stanislav Borovec s Hanušem Čermákem, který byl taky majitelem skútru. Tak se stalo, že Hanuš Čermák jel se členy Skútr klubu v roce 1995 na sraz veteránů do Holešova a v roce 1996 na sraz veteránů na Helfštýn a Sovinec. Stanislav Borovec navrhl, aby se pokračovalo v setkávání skútristů z Brna a okolí. Dne 19. dubna 1997 se setkali zájemci o setkávání a vyjížďky na skútrech z Brna a okolí v počtu 18 osob. Od té doby funguje SKÚTR KLUB Brno. Na tomto pojmenování se účastníci domluvili. Vedoucím Skútr klubu byl zvolen Stanislav Borovec, který pořádal srazy a setkání do roku 2005.
Klub pořádá každoročně Sraz skútrů Čezeta, Tatran, Manet a dalších značek. Setkání probíhá vždy na jiném místě republiky, trvá celý víkend včetně kulturního programu. Pravidelně se účastní i majitelé historických skútrů ze Slovenska, Polska a Německa. V roce 2008 to bylo dokonce se zápisem, do České knihy rekordů – 59 skútrů Čezeta na náměstí v Pelhřimově.