Čezeta 501/03 ?

Více
20.03.2010, 14:39 - 20.03.2010, 14:41 #19 od Zahradnicky
Odpověděl Zahradnicky pro téma Čezeta 501/03 ?
Dobrý den
Velice děkuji za vaše postřehy. Na tu skříňku baterií se podívám, pro prasátko si jedu už zítra a převezu si ho do garáže, kde na něm budu pracovat. Během renovace bych ho samozřejmě chtěl dát do původního stavu, tak aby odpovídal originálu - t.j.orig.barva,bez blinkrů, vyjmu ten spínač nebo co to je a se sytičem ještě uvidím. Nerad bych totiž aby, když už do renovace něco zainvestuji, vyšlo to vše vniveč kůli tomu, že by vznikl bastl, který se od původního typu liší neoriginálními úpravami.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.03.2010, 20:39 - 19.03.2010, 20:55 #20 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Čezeta 501/03 ?
Zdravim ...

nejprve gratulace k nadhernemu kousku skutru, krasavec uz ted pred renovackou. Peknej je ten zadni nosic, vypada skoro jako original Motex, dala se na nej pridelat rezerva.

Vas skutr muze byt typ 501/03, coz je skutr se 6-ti voltovou elektroinstalaci, bez starteru a v puvodnim stavu i bez blinkru ...

nebo 501/05, coz je 12-ti volt se starterem a v puvodu taky bez blinkru. Nejrychleji poznate, jak rikal kolega prede mnou, otevrenim sedlove shcranky obhlednutim kastliku na baterku (6V jedna baterka, 12V vetsi kastlik na 2 baterky, jako je ve vasem odkazu inzeratu cerveny skutr).

Vedle klicku (bosaku) je videt jaky si neoriginalni zasah (spinac, kontrolka?), dalsi uprava je systic ke karburatoru, kterej se daval az na posledni typ 501/05. U blinkru je videt dodelani neoriginalnim prepinacem na riditkach. Osobne bych doporucoval blikny pri renovaci uz nedavat, na 501 opravdu nepatri. Preji hodne uspechu.

AlesK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.03.2010, 20:58 #21 od Zahradnicky
Odpověděl Zahradnicky pro téma Čezeta 501/03 ?
Moc děkuji, za odpověď.
Už se těším až se do toho pustím, nicméně vnější úpravy(pískování,kit,lakování)nechám zřejmě na odbornících. Nejsem z oboru a rád bych aby to ve finále pěkně vypadalo. V ostatním se hezky porochním ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.03.2010, 12:58 #22 od pavel_v
Odpověděl pavel_v pro téma Čezeta 501/03 ?
Zdravíčko,
může to být typ 501/03 - blinkry byly doplňkovou výbavou. 6V elektroinstalaci signalizuje např. i menší kastlík na baterii, kryt motoru na pravé straně.
Přeji úspěšnou renovaci Vašeho skutru ;-) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.03.2010, 10:43 - 16.03.2010, 10:47 #23 od Zahradnicky
Odpověděl Zahradnicky pro téma Čezeta 501/03 ?
Ještě jsem viděl dva inzeráty, kde se prodává podle fotek stejný skútr a je s označením 501/05 tak že by to byl on? Tím napětím si zas až tak nejsem jist, jen jsem kouknul na žárovku u blinkru a ta byla na 6V.
Zde podobné foto z inz.

www.motoinzerce.cz/motorky/cz/386050-175-501.html
www.motoinzerce.cz/motorky/cz/377726-501-05.html

Nicméně teď sháním, veškeré informace, brožury, plánky, dokumentace a co nevidět si prasátko převezu do garáže v Praze a započnu s renovací. Držte palce, vše nafotím a porozprávím. Bude to ale asi běh na dlouhou trať...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.03.2010, 07:08 - 16.03.2010, 07:11 #24 od Miro
Čezeta 501/03 ? vytvořil uživatel Miro
Obracím se na vás s prosbou o určení typu skůtru čz. Nalezl jsem jej na chalupě ve stodole a rád bych se pustil do renovace. Bohužel však má nečitelný štítek a je ve stavu jakém je, ale nevadí, času mám dost a prostory také. Myslel jsem že se jedná o typ 501/03 - klakson vpředu, dva výfuky, ventilátor a el. na 6V, ale matoucí jsou pro mě blinkry, o kterých jsem se u typu 501 nedočetl a ani na vašich stránkách(které jsou pro mě mimochodem obrovskou inspirací a přínosem)jsem tento typ ve fotogalerii neviděl. Prosím tedy o pomoc s určením o jaký typ skůtru by se mohlo jednat a věřím, že mi pomůžete.
Foto mého "nálezu" zasílám v příloze.
Předem moc děkuji za odpověď

S pozdravem Jan Zahradnický





Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.113 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account