Renovace CZ 175 / 501 - jak mohla moto v roce 1958 vypadat?

Více
02.06.2023, 04:17 #7 od AlesK
By mě fakt zajímalo, z jakého typu skútru ta kastle je. Na hodináře chybějí prolisy na kastli, nebo spíše celé schránky nad výrobním štítkem. Kastle bez prolisů na těchto místem byly až na posledních 502. Máš vlevo vpředu díru na ovládání palivového kohoutu a na štítu prolis s klaksonem? Nášlapy kastle jsou 501, ale vzadu chybí otvory z mřížkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.06.2023, 20:38 - 01.06.2023, 20:39 #8 od zdenal
Na štítku je pouze 501, rok 1958, podle popisu výfuk doutník, hliníkový držák za sedlem, nosič bez poutek by to byla 501 série 2, ale nemá hodiny. To bylo na přání asi teda. Blinkr, zrcátko sundám, ještě budu pátrat, času je dost, čekal na vytažení 30 a více let.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.06.2023, 18:28 #9 od pedol
Vypadá to na 501.01, blinkry, přepínač, zrcátko "dodo". Co je vyraženo na štítku?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.06.2023, 18:18 #10 od pedol

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.06.2023, 11:36 #11 od zdenal
dobrý den všem a díky za přijetí, stal jsem se majitelem prasete 501 (viz. foto photos.app.goo.gl/tiXb3ddx6uLECvh69). Přes místní veterán klub jsem si ověřil, že moto již není registrováno a tak se nabízí pouze oprava k přihlášení na veteránské značky. Dostal jsem tip na váš motoklub s tím, že budete schopni případně poradit s renovací. Rozhorku-sborku a elektriku plánuji udělát sám - hledám tipy na renovaci motoru a lakování, kontakt na čalouníka mám.

Ale především se snažím identifikovat, jak vlastně má moje CZ 175/501 vypadat?
Dokážete mne nasměrovat, jak zjistit o jaký model se přesně jedná? Pročetl jsem si popis u vás na stránkách, prošel různé dobové dokumenty a domnívám se, že jde o 501 bez ventilátoru, ale nejsem si jistý jestli se dělala bez ventilátoru i 501/01. Dokumentace se k moto bohužel žádná nedochovala. Zatím bych si byl jistý, že tam nepatří zpětné zrcátko na revma plechu a blinkry. Přední nosič nevím jestli se u těchto modelů dělal.

Díky předem za podněty a rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.131 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account