Rychlost blikání směrovek podle otáček

Více
19.08.2016, 20:53 #7 od Enko
Odpověděl Enko pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
Ano, přední parkovačka i potkávací svítí...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.08.2016, 20:44 - 19.08.2016, 20:50 #8 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
A parkovačka vpředu vám svítí?
Ptám se proto, že na svorku 58 vedou 3 vodiče: koncové světlo, osvětlení tachometru a přední parkovačka.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.08.2016, 20:15 #9 od Enko
Odpověděl Enko pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
Miro-

vše jsem překontroloval a pod dozorem zkušeného kamaráda (v oblasti starých motorek :-) ) jsme došli na to, že zkrat byl díky kabelu ze spíčky- číslo 58 je to osvětlení tachometru. Vše jsem opět zapojil zkontroloval žárovky, zkrat už žádný, přední světlo svítí, blinkry blikají, ale zase nesvítí zadní světlo (brzda ano) osvětlení kontrolek také nesvítí :-/ už vážně nevím, co stím. Elektrika je pro mne více než španělská vesnice.... :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.08.2016, 13:45 - 18.08.2016, 14:07 #10 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
Ak sa to prejaví po zvýšení obrátok, tak to niekde vibráciami skratuje na kostru. Ale kde?

Vylučovacia metóda:
1. Nesvieť, zapínaj len smerovky. Ak to po zvýšení otáčiek vyhodí poistku, má to niečo spoločné so smerovkami.
2. Vyhadzuje to pri blikaní doľava i doprava? Potom je chyba niekde po prepínač smeroviek. Čo tak skrat na trubku ridítiek v prepínači alebo predratý kábel o ridítka?
3. Ak to vyhadzuje len na jednej strane, tak pátraj po chybe na tejto strane. Poriadne prekontroluj káble, smerovky, či to niekde neskratuje na kostru. Máš v smerovkách tie originál konce káblov? Alebo len guličku cínu alebo len stočený drátik? Tam to ľahko niekde štrejchne o tú objímku alebo pružinku. A tie pertinaxové podložky sú v poriadku?
A je ešte zopár ďalších miest, kde by to mohlo skratovať. Ale o tom až potom.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.08.2016, 13:07 #11 od Enko
Odpověděl Enko pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
Thepich- díky za radu, přerušovač už zapojen a krásně bliká, ale bohužel můj problém to úplně neodstranilo-nastartuju, mám zapojené světla, motor běží a když blikám při odbočení, při rozjezdu zvýším otáčky, tak se něco vyzkratuje a přepálí mi to pojistku a motor zhasne... ještě jsem nezkoušel bez světel rozjezdy z důvodu, že sem už neměl pojistky... :-/
Nemá někdo podobné zkušenosti, je možné, že je spínačka špatná? Jak proměřit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15.08.2016, 08:03 #12 od thepich
Odpověděl thepich pro téma Rychlost blikání směrovek podle otáček
Ahoj, jsem teď mimo, ale napojil jsem to přímo namísto toho starého, má taky dva vývody. Nevím jak je to popsané, ale dle foto je tam B a L, B batery L light ? takže pokud je plus na kostře, tak výstup na žárovky napojit na B a proud ze spínačky n L. Ale při přepolování to neshoří, nemněl bych obavy, je to polovodičové relé a polovodiče vodí jen v jednom směru :-).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.104 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account