Bílé boky na pneumatiky

.

boky3Od našeho kolegy ze Švýcarska jsme obdrželi zajímavý postup na výrobu bílých boků na pneumatiky. DOUFÁM, ŽE NENOSÍM VODU DO RÝNA, NEBO HOLKY DO PRAHY:
Já jsem natřel boky toluénovou barvou z Islandu (viz:
tento odkaz). 250 ml je za 600 Kč, je jí dost pro dvojitý nátěr nejméně osmi kol. Garancií úspěchu je mechanická očista gumy, odmaštění a potom lehké zdrsnění jemným šmirglem. Ráfek chráním malířskou lepící páskou.boky1Trochu náročnější bylo olepení lepicí páskou. Mě se neosvědčila papírová ale elastická elektrikářská - je daleko elastičtější dá se vést pěkně do kulata. Zajištuji ji pak na gumě navíc onou papírovou malířskou lepící páskou.boky2Zatím se tyto "bílé boky chudých" osvědčily, neodpadávají a nežloutnou. Osvěžit je po čase novým nátěrem nebude už problém. Pro zakonzervování povrchu doporučuje dodavatel (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) produkt Son of the gun od STP.
Zatím jsem najezdil několik set km, vesměs za horkého počasí - zdá se mi velmi důležité udržovat stále stejný tlak vzduchu v pneumatice a nejezdit se skutrem na ploché dráze nebo motocross.

Postup zaslal: akrij

Komentáře  

#2 Lupen 2010-12-02 18:36
Neplánuje někdo z vás tuhle barvu objednat? Nebo se dá sehnat i v ČR?
#1 Aleš16 2010-11-23 15:05
Ahoj,nevíte náhodou někdo kde se dá sehnat návod k použití na skůtr 501/05? Díky Aleš16

You have no rights to post comments

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account