Vzpomínka na kamaráda – podruhé.

.

Vzpomínka na kamaráda – podruhé.Už asi třikrát jsem si přečetl článek od Hanuše Čermáka s názvem „Vzpomínka na kamaráda“ a rozmýšlel se, jestli k tomu také něco připsat nebo ne. Ale asi právě ta vzpomínka na kamaráda společně s tím moje překvapení, že se skútrklub neumí dohodnout a hrob kamaráda z klubu navštíví jen někteří členové, mě přinutily napsat tento kratičký článek. Nevím přesně, kdy jsem s Lubošem naposledy mluvil, ale byl jsem u něj na návštěvě někdy v zimě roku 2005, protože jsem si chtěl u něj ofotit připojení Druzety k Čezetě 501. Určitě tak dvě hodinky jsem u něj poseděl u čaje a povídali jsme si o všem možném. Hlavně o skútrech, rodině, podnikání, ale taky o jeho zdravotním stavu. Vysvětloval, proč se nezúčastnil posledních skútrsrazů, a doufal, že už bude všechno pořádku.

Vyprávěl mi o tom, jaké měl trable, když si jel s kamarádem nechat připojit k Čezetě Druzetu přímo do Štiřína. Nebylo to na počkání, jak se psávalo v reklamách, ale musel čekat do druhého dne. Museli ve Štiříně přespat a teprve druhý den vyjeli s Druzetou zpátky. Vylepšil si ji potom vlastnoručně vyrobenými blikači a podle jeho slov neměl nikdy ani s chlazením motoru bez ventilátoru problémy. Vytáhl z alba i nějaké fotky a dokonce mi jednu věnoval, takže jsem rád, že mám na něj nějakou hmatatelnou vzpomínku.

Pak jsme se jeli podívat na Druzetu a všechno jsem si řádně ofotil a prohlédl. Ještě mě cestou ukazoval jejich rodinnou zámečnickou dílnu, když už předtím mně vyprávěl jejich rodinný příběh o tom, že osud k nim nebyl vždy příznivý a že už je snad teď konečně ta správná doba, kdy se může podnikat. Byl velmi hrdý na to, že v dílně mají vedle sebe ponky už tři generace Drlíků. Nenapadlo mě, že tenkrát ho vidím naposled.

Kdysi jsem v Občasníku uveřejnil fotky jeho načinčaných a nablýskaných skútrů. A protože je to už nějaký ten rok zpátky a určitě to neviděli všichni, kteří teď čtou tyto stránky skútrklubu, tak určitě nebude na škodu si jeho skútry a s nimi i Luboše Drlíka připomenout.

Marcel

You have no rights to post comments

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account