Kyvka z 502 na 501 hodinář

Více
30.10.2020, 12:20 #1 od 505
Odpověděl 505 pro téma Kyvka z 502 na 501 hodinář
Doporucuji si opravit 502 a 501 nechat protože pořád s toho bude kříženec.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.10.2020, 09:31 #2 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma Kyvka z 502 na 501 hodinář
V 60tých letech celkem bezna úprava. Taky jsem jednu 501 s 502 podvozkem měl. Dole by to mělo sedet normálně, nahoře bude treba navarit horní uchycení tlumiců +vyztuhu. Doporucuji to udelat podle nějaké 502.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.10.2020, 07:04 #3 od Kneedle
Kyvka z 502 na 501 hodinář vytvořil uživatel Kneedle
Ahoj, zdravím všechny skútraře.

Mám 501 hodináře s klasicky letmo uloženým zadním kolem v hliníkové kyvce, která je ale dost z osy. Nepomohla výměna všech uložení, kyvka je prostě kapku, nebo spíše dvě až tři kapky do vrtule. Při jízdě pak musím stále tlačit do řídítek, jinak motorka hned padá na stranu. Navíc se úplně stydím, když jede někdo za mnou. Musí si myslet, že mi kolo každou chvíli upadne :)
Mám komplet zadní vidlici z 502, která by mohla zážitek z jízdy podstatně vylepšit. Moje otázka tedy zní: jsou zaměnitelné tyto dva druhy kyvného ramena a v čem případně může být problém. Byl by mezi vámi dobrák, který popíše, nebo ještě lépe vyfotí jak jsou uchyceny tlumiče na horní straně? A jaké tlumiče jsou vhodné?

Díky za odpovědi.

PS: Otázku prznění veterána bych prosím nechal stranou. Jedná se spíše o pracanta sice v hezkém stavu, ale přecejen historicky méně hodnotného (nepůvodní lak, papíry z jiného skútra, prostě skládačka), na kterém se má primárně spolehlivě a v rámci možností pohodlně cestovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.080 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account