Ukostření na manet

Více
04.01.2023, 09:21 #1 od petis
Odpověděl petis pro téma Ukostření na manet
Děkuji za rady.
S pozdravemP.K.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30.12.2022, 19:11 #2 od jankup
Odpověděl jankup pro téma Ukostření na manet
Zdravím,

možná mne někdo opraví ale na základě toho co jsem viděl a také na základě knížky "Skůtry Manet a Tatran" měly všechny skůtry Manet a první Tatrany ukostřeno "+". Mínus se ukostřovalo údajně až u Tatranů od výrobního čísla 159789.

Pokud ale vím, tak dynamo by se mělo dát přebudit na libovolnou polaritu. Běžně se to dělá u motocyklů Jawa, které jsou ale konstrukčně jiné. Principielně by dle mého názoru mělo fungovat stejně. Pokud máte originální elektroniku (jen žárovky a mechanický regulátor) pak by to mělo být skůtru jedno (za poředpokladu, je je dynamo napólované stejně jako ukostření baterie).

Výhoda ukostřeného "-" je v tom, že poté lze použít elektronický regulátr viz. starší příspěvek zde na fóru. Je sice pro ČZty ale z pohledu elektroniky to funguje stejně:

www.skutrklub.cz/index.php/clanky/rady-a...cky-regulator-dynama

S pozdravem
Peter

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.12.2022, 15:37 #3 od petis
Ukostření na manet vytvořil uživatel petis
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat jestli je ukostřen + pól na skútru manet.
Na internetu jsem našel schema kde je kostra + ale u tatrana - .Píšu o tom, protože jsem sehnal jiný dynamostartér a zajímalo by mě jestli by někdo nevěděl jestli jsou d.s manet a tatran zaměnitelné a jestli došlo k přepólování mezi oběma typy. Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.073 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account