hľadám repas na dynamoštartér, stator, rotor dobíj

Více
23.07.2013, 19:01 #1 od Jozef Časnocha
Odpověděl Jozef Časnocha pro téma hľadám repas na dynamoštartér, stator, rotor dobíj
áno, bol na aukre, samozrejme som ho kúpil. Motorku som kúpil v nepojazdnom stave, takže na mieste sa nedalo zistiť, v akom je to stave, vyčistil som karbec, dal som baterku, ale iba vrčal , netočil sa rotor, tak som to ho vybral a dal to premerať, pán mi povedal, že je chybný rotor, už sa mi podarilo zohnať do zálohy aj nový stator. A chcel by som vidieť toho frajera, čo to doma prevíja, normálne by som sa na to prišiel pozrieť, niesom elektrikár, ani strojár, ale keď mi z renomovaných firiem odpísali, že to nevedia spraviť, tak to asi také jednoduché nebude. zatiaľ som to staré nechal tak, podarilo sa mi zohnať, čo som teda veľmi rád, a dúfam že vydrží dlho. Časom si do zálohy dám spraviť aj to staré. Ďakujem za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.07.2013, 18:49 - 22.07.2013, 18:51 #2 od 505
Jozef Časnocha - kdo ti bráni si to převinout sám aby jsi to měl levnější, kup si materiál a začni. Závada na rotoru pokud se nějaká oběví tak jedině opotřebení od uhlíků, a vytavený cín z lamelek komutátoru. Na statoru je nejčastější závada vadná izolace držáku uhlíků. Pokud se k dynamu chováš slušně tak je natolik robustní že je takřka nezničitelné!! I kdyby nebylo zbytí, tak 100e je za tu práci a materiál ještě přijatelná cena, ale zatím je výhodnější sehnat jiný dynamostartér.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • herec 63
22.07.2013, 18:14 #3 od herec 63
Ahoj, tady se nabízí otázka-bylo to nutné ? Převinutí rotoru a statoru když je v pořádku ? Teď jsem viděl někde na Aukru stator ČZ 502 tuším že kolem 350Kč. Za ty peníze se to myslím vyplatí koupit a vyzkoušet pak přímo na skútru zda je funkční. Toto je můj názor na renovaci některých dílů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.07.2013, 09:40 #4 od Jozef Časnocha
Odpověděl Jozef Časnocha pro téma hľadám repas na dynamoštartér, stator, rotor dobíj
Ak by mal niekto záujem, mám kontakt na pána, čo to robí, ale je to šialenstvo, previnutie statora, rotora a nabudenie 100€, kompletný repas aj s dobíjaním (naozaj všetko 100% ako nové) 200€ , toľko som dal za moje prasa. Ak by niekto vedel o lacnejšej verzii tejto služby, tak sa mi prosím ozvite.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13.07.2013, 20:25 #5 od Jozef Časnocha
Odpověděl Jozef Časnocha pro téma hľadám repas na dynamoštartér, stator, rotor dobíj
no veď to som myslel, previnúť by som potreboval, ale rotor, nie stator, veď to predsa niekto musí robiť, našťastie momentálne mám jeden na ruke, tak dúfam že sa to podarí, nechcem kupovať vape. Chcem aby to bolo autentické.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.07.2013, 11:21 #6 od AlesK
Na nějakém velorex fóru jsem kdysi četl o borcovi, kterej stator maximálně za rozumnou cenu převíjí, když je nějaké vinutí špatné, o celkové repasi jsem ještě neslyšel a asi by to byl i ranec, co se financí týče.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account