Renovace ČZ 501/03

Více
22.11.2013, 14:10 - 22.11.2013, 14:14 #19 od stepky
Odpověděl stepky pro téma Renovace ČZ 501/03
Ahoj,

tak jsem to galerie doplnil par fotek nalakovane karoserie. Začal jsem tahat kabliky na elektriku a mam jendu otazku. Koupil jsem zadni svetlo ODKAZ

Predpokladam ze zarovka suvit je mezi plechovými vyčnelky. Jeden je opatren plastem. Chapu, ze ten izoluje kostru, ale jak k nemu pridelam kablik?
Je k tomu zapotrebi nejaka patice nebo se proste kablik pripaji k zarovce (dost divny reseni).

Diky, Stepky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03.10.2013, 07:59 #20 od RON
Odpověděl RON pro téma Renovace ČZ 501/03
Jsem také od Českých Budějovic. Chromování řeším přes pana Kováče (Mladá Boleslav). Dodržuje termíny, ceny solidní a kvalita perfektní. Nevýhodou je vzdálenost, ale je to 2,5h autem.
Na jihu chromuje ještě Šebelka v Hůrech, ale je dost nepřístupný a tahle "malé" zakázky asi moc už nebere. S kvalitou chromování jsem byl spokojený. Nějaké chromy jsem řešil i přes Hadrávka, ale moc se mu do toho také nechtělo. Jinak repliky od něj jsou super!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.10.2013, 14:20 #21 od stepky
Odpověděl stepky pro téma Renovace ČZ 501/03
Ahoj,

diky, Barvy uz mam nakoupené. Už mam nalakovou nadrž, podledlový plech, mřížky motoru a vnitřek kastle. Když to časově vyjde, tak tento tyden dodělam kastli.

S barvou jsem spokojen, potřebuju pořešit chromovaní.

Stepky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.10.2013, 12:46 #22 od Podlešák Ladislav
Odpověděl Podlešák Ladislav pro téma Renovace ČZ 501/03
Ahoj! Jsem také z Českých Budějoivic a mám 501 nastříkanou barvou jakou ty chceš. Jestli máš zájem tak se můžeš podívat na barvu a pokud se ti bude líbit tak ti dám čísla odstínů barev. Myslím si, že jsem odstín vystihl docela dobře. tel:774121953

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.10.2013, 12:20 #23 od stepky
Odpověděl stepky pro téma Renovace ČZ 501/03
Ahoj,

konečně jsem se dostal k finálnímu lakování. Největší problém byl s výběrem barev. Chci kombinaci bílá s modrou a šedivou. Problém je jakou modrou a bílou - jaký odstín?

Přečetl jsem všechny příspěšky tady na fóru ohledně barev, Hledal jsem i jinde na internetu, Originální barvu dneska není možné dohledat a namíchat. RAL ani ČSN odstín nikdo nezná. Nechat si namíchat barvu podle původního odstínu taky není ono - barva je po 50 letech stejně jiná než byla. Stačí si vyguglit obrázky ČZ 175 501 a uvidíte minimálně 5 druhů modré.

Já se rozhodl pro barvu firmy MaxMeyer odstín 4355 modrá jadran a 1050 bílá alpin. Pro představu jde o prostřední barevnou kombinaci na této fotce miral.rajce.idnes.cz/Muzeum_JAWA_,_CZ_Krivoklat/#CIMG2130.JPG

Barvu pro podvozkové části jestě musím vybrat, ale se šedivou zas taoký problém není.

Součastně s lakování už přemýšlím jak renovovat chromované dílý. Možnosti jsou dvě - nechat znova nachromovat a nebo koupit nové. Lišty podsedáku a kolem nádže jsem viděl v Chotusicích za ca. 300 Kč za kus.

Zeptal bych se Vás jak jste řešily chromové díly...popřípadě jaké jsou čeny za chromování. Máte prosím někdo dobrou referenci na nějakou firmu? Vím, že se to řešilo částečně v tématu Chromování, niklování, ale máte někdo osobní zkušenost přímo s díly ze skútra?

Díky moc.
Stepky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.07.2013, 20:08 - 19.07.2013, 20:33 #24 od stepky
Odpověděl stepky pro téma Renovace ČZ 501/03
Ahoj,

tak jsem trochu postoupil. Karoseri jsem vyvařil, vyklepal a vykitoval - zatim za hrubo.
Přidal jsem pár fotek do galerie
stepky.rajce.idnes.cz/cz175_501

Stepky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.099 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account